23 Aralık 2011

NOEL BABA VE GEYİK SAATlLERİ

Yeni yıl yaklaşır, zamanla ilgili kavramlar gündemimize oturur da saat yapmamak olur mu. Her çocuk saat yapacak ki hem saati söylemeyi öğrenSİN, hem günün belli zamanlarını bazı saatlerle pekiştirsin, hem de beşer beşer ritmik saymaya başlasın.
Biz saatlerimizi
yuvarlak straforlar üzerine yaptık. Her zaman bunun gibi hazırını bulmak zor. Biz okulun  yakınındaki bir banka şubesinden aldığımız eski reklam paralarından yararlandık. İzolasyon straforu da kesebilirsiniz,  karton da kullanabilirsiniz, köpük tabak ta. Sizin yaratıcılığınıza kalmış.
Şimdi burada adet olduğu gibi kalıplarla başlayalım.
Yarım yüz kalıbı

Yarım yüz kalıbı


Şimdi  kalıplarla çizilmiş parçaları  kesmekle başlayalım - geyiğin boynuzlarını ve burnunu, Noel Babanın şapka, ponpon,  burun, sakal ve bıyıklarını.
Sıra kalıplarla straforun üstüne çizilmiş başları boyamaya geldi. Başlar biraz büyük olduğu için sadece yarısını kalıp olarak verebildim. Yanı kalıbı ikiye katlanmış olarak düşünün.

Boyama yaparken su bazlı akrilik ve ya parmak boyası kullanın. İşiniz bitince 2-3 saat iyice kurumasını bekleyin.
Daha önce kestiğimiz parçaları ekleyin ve simli kalemle kontür yapın.Noel Babanın sakalına, bıyığına ve şapkasının püskülüne pamuklar yapıştırın.
Saatlerin rakamlarını yuvarlaklar içine yazın ve  her rakamı  doğru yere yapıştırın
Akrep ve Yelkovan gelsin. Tam burnunun üstüne raptiye yardımıyla tutturalım

Veeeeee duvarlara asma ZAMANI
HEPİNİZE KOLAY GELSİN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder